Huawei Switch S5735-S24P4XE-V2 (24*GE ports, 4*10GE SFP+ ports, 2*12GE stack ports, PoE+, without power module) + license L-MLIC-S57S (98012030)
> Anzahl der basisschaltenden RJ-45 Ethernet Ports: 24 Konsolen-Port: RJ-45
> 10G-Unterstützung
> 1U Rack-Einbau
> AC/DC Power over Ethernet (PoE)
Liste vorgeschlagener Alternativen für das Produkt:
Ideale Lösungen für Ihr Unternehmen
Expresslieferung von Geräten weltweit
Unterstützung bei der Umsetzung garantiert
Der Kunde steht an erster Stelle
Beschreibung
Wir stellen vor: Die Switches der CloudEngine S5735-L-V2 Serie: Die beste Lösung für Manager und IT-Spezialisten
Sie suchen nach einer leistungsstarken Netzwerklösung, die unübertroffene Flexibilität, fortschrittliche Sicherheitsfunktionen und eine einfache Netzwerkverwaltung bietet? Suchen Sie nicht weiter! Wir präsentieren die Switches der CloudEngine S5735-L-V2 Serie, basierend auf der neuesten Technologie von Huawei und einer einheitlichen Softwareplattform.
Diese Switches der nächsten Generation wurden sorgfältig entwickelt, um die vielfältigen Bedürfnisse von IT-Managern und Fachleuten aus verschiedenen Branchen, einschließlich Gesundheitswesen, Einzelhandel, Bergbau und Internetsektor, zu erfüllen. Dank ihrer herausragenden Hardwarefähigkeiten und innovativer Software bieten die CloudEngine S5735-L-V2 Switches viele Vorteile, die Ihre Netzwerkinfrastruktur revolutionieren werden.
Super schnelle Übertragung
Verschiedene Sicherheitskontrollmethoden
Intelligente Netzwerkverwaltung und -wartung
| Basic Information | |
| Description | S5735-S48P4XE-V2 (48*10/100/1000BASE-T ports, 4*10GE SFP+ ports, 2*12GE stack ports, PoE+, without power module) |
| Part Number | 98012053 |
| Model | S5735-S48P4XE-V2 |
| First supported version | V600R022C01 |
| Technical Specifications | |
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x 442.0 mm x 420.0 mm (1.72 in. x 17.40 in. x 16.54 in.) Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 43.6 mm x 442.0 mm x 446.0 mm (1.72 in. x 17.40 in. x 17.56 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 185 mm x 650 mm x 550 mm (7.28 in. x 25.59 in. x 21.65 in.) |
| Chassis height [U] | 1 |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 5.20 (11.46) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 8.00 (17.64) |
| Typical power consumption [W] | 54.51 |
| Typical heat dissipation [BTU/hour] | 185.99 |
| Maximum power consumption [W] | - Without PoE: 105.90 W - Full PoE load: 1931.44 W (PoE: 1680 W) |
| Maximum heat dissipation [BTU/hour] | - Without PoE: 361.34 - Full PoE load: 6590.27 |
| Static power consumption [W] | 33.99 |
| MTBF [year] | 79.02 |
| MTTR [hour] | 2 |
| Availability | >0.99999 |
| Noise at normal temperature (acoustic power) [dB(A)] | Three 600 W AC PoE power modules with 30% load: 50 dBA Three 1000 W AC PoE power modules with 30% load: 49.9 dBA Three 1000 W DC PoE power modules with 30% load: 48.5 dBA |
| Noise at normal temperature (acoustic pressure) [dB(A)] | Three 600 W AC PoE power modules with 30% load: 38 dBA Three 1000 W AC PoE power modules with 30% load: 37.9 dBA Three 1000 W DC PoE power modules with 30% load: 36.5 dBA |
| Number of card slots | 0 |
| Number of power slots | 3 |
| Number of fans modules | 2 |
| Redundant power supply | 1+1+1 Pluggable AC and DC power modules can be used together on the same device. |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | -5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5905.44 ft.) |
| Restriction on the operating temperature variation rate [°C(°F)] | When the altitude is 1800–5000 m (5906–16404 ft.), the highest operating temperature reduces by 1°C (1.8°F) every time the altitude increases by 220 m (722 ft.). Devices cannot start when the temperature is lower than 0°C (32°F). |
| Storage temperature [°C(°F)] | –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | 5% RH to 95% RH (non-condensing) |
| Long-term operating altitude [m(ft.)] | 0–5000 m (0–16404 ft.) |
| Storage altitude [m(ft.)] | 0-5000 m (0-16404 ft.) |
| Power supply mode | Pluggable power supply |
| Rated input voltage [V] | - AC input: 100 V AC to 130 V AC, 200 V AC to 240 V AC; 50/60 Hz - High-voltage DC input: 240 V DC - DC input: –48 V DC to –60 V DC |
| Input voltage range [V] | - AC input: 90 V AC to 290 V AC; 45–65 Hz - High-voltage DC input: 190 V DC to 290 V DC - DC input: -38.4 V DC to -72 V DC |
| Memory | 2 GB |
| Flash memory | 1 GB in total. To view the available flash memory size, run the display version command. |
| Console port | RJ45 |
| USB | Supported |
| Service port surge protection [kV] | Common mode: ±6 kV |
| Power supply surge protection [kV] | - Configured with AC power modules: ±6 kV in differential mode and ±6 kV in common mode - Configured with DC power modules: ±2 kV in differential mode and ±4 kV in common mode |
| Types of fans | Built-in |
| Heat dissipation mode | Air cooling for heat dissipation, intelligent fan speed adjustment |
| Airflow direction | Air intake from left, front, and right and air exhaust from rear |
| PoE | Supported |
| Certification | EMC certification Safety certification Manufacturing certification |
| Software Specifications>IP address and service>DHCP Snooping>DHCPv6 Snooping | |
| Maximum number of dynamic binding entries | 9K |
Versandkosten und Lieferzeit für dieses Produkt kalkulieren